Manufacturer of a wide range of products which include recording rooms sound proofing solutions, auditorium interior acoustic, acoustic insulation services and acoustic room treatment services.
₹ 1100 / sq ft Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Sound Absorbers |
| Color | Multicolor |
| Acoustic Panel Type | Echo Board |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Rated Power | 25 kW |
| Brand | Decibels Acoustics |
| Voltage | 220 V |
| Width | 7 Feet |
| Thikness | 100 mm |
| Noise Level | 80 DBA |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 1600 / Square Feet Get Latest Price
| Edge | Square |
| Color | Multicolor |
| Material | Wood |
| Usage/Application | Can Be Used In Auditorium, etc |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Brand | Decibels Acoustics |
| Thickness | 50 mm |
| Width | 9 Feet |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
Acoustic Chambers:
₹ 900 / sq ft Get Latest Price
Mr. Devender Singh Rathore (CEO)
Decibels Acoustics
E-112 Ground Floor, Sector-7
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India